oferta wideo

CZY WIESZ, ŻE W 2022 VIDEO BĘDZIE ODPOWIADAŁO ZA 85% RUCHU INTERNETOWEGO, a PRZECIĘTNY UŻYTKOWNIK INTERNETU SPĘDZI OK. 100 MINUT DZIENNIE OGLĄDAJĄC WIDEO ONLINE?

Właśnie dlatego duże i małe firmy tworzą treści w tej formie. To najbardziej angażująca forma reklamy. Tylko serwis YouTube odwiedza miesięcznie  1 700 000 000 (1,7 miliardów) osób, co przekłada się na to, że jest drugą najczęściej odwiedzaną stroną na świecie. (źródło)

Choć jeśli jesteś na tej stronie i rozważasz promowanie swojej firmy wykorzystując wideo, lub chcesz nagrać kurs on-line, którym zaczniesz skalować swój biznes, tonie muszę Cię przekonywać, jak skutecznym medium jest wideo. Problem jest jedynie taki, że wideo – szczególnie taki, które dobrze wygląda, jest dynamiczne i angażujące – wymaga sporo pracy, dobrego sprzętu, a przede wszystkim umiejętności, których nie zdobywa się na weekendowym kursie. 

Domyślam się, że jeśli prowadzisz swój biznes, to nie masz czasu na naukę programu do montażu, zastanawianie się nad kompozycją kadru i stylem oświetlenia. Chcesz rozwijać firmę, zwiększać ceny, poprawiać jakość usług i docierać do lepszych klientów. 

Dlatego mam dla Ciebie propozycję…

Skup się na tworzeniu wartościowych treści i promowaniu swojego biznesu - ja zajmę się resztą!

Zajmę się wszystkim, co składa się na wyprodukowanie świetnego wideo. Dostaniesz ode mnie gotowy produkt, który chwyta za oczy i zostaje w pamięci dłużej niż 70 mln wydane przez Sasina na wybory, które się nie odbyły. 

Ale dobra, odłóżmy na bok politykę i zobacz, co dokładnie mogę Ci zaoferować w ramach moich usług. 

Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Nagrania to proces, w który angażujemy się wspólnie 🙂

Czy będzie to kurs online, reklama czy krótki film na stronę sprzedażową, przygotowanie wygląda tak samo. Na początku ustalamy miejsce, czas, temat i zakres nagrań. Szczegółowo wypytam Cię o wszystko, bo od tego zależy jak mam  się przygotować. Dzięki temu mogę upewnić się, że będę na planie z całym potrzebnym sprzętem i niczego nam nie zabraknie. Ty przychodzisz przygotowany/a ze wszystkimi materiałami i pomysłami. Wtedy jesteśmy gotowi do nagrań 🙂

W ramach montażu zrobię wszystko, czego potrzebuje Twój film, żeby angażował, dobrze wyglądał i dobrze brzmiał 🙂

Co dokładnie wchodzi w skład montażu? Są to: pocięcie nagrania i usunięcie pomyłek, korekcja dźwięku, edycja kolorów, dodanie animacji, dodanie napisów, dodanie przebitek i elementów graficznych, a także wszelkie niestandardowe zabiegi, których będziemy potrzebować. Nawet ukradkowe zerkanie na bok da się naprawić 😉

Zajmuję się tworzeniem animacji różnego typu. Od ruchomych napisów, przez atrakcyjne intro, po animacje reklamowe, które mają sprzedać Twój produkt lub zachęcić odbiorców do zapisu na newsletter 🙂

Jak więc widzisz, zajmę się dosłownie wszystkim, czego wymaga stworzenie filmu, o którym marzysz. No dobra, może nie stanę za Ciebie przed kamerą, ale w dobie oprogramowania deep fake pewnie za 5 lat będzie to całkiem możliwe. 

W Twojej głowie zrodziło się pewnie pytanie…

Czy jestem dobry w tym, co robię?

Najlepiej, jeśli przeczytasz opinie osób, które ze mną współpracowały, a później zajrzysz do mojego portfolio, w którym zebrałem najlepsze filmy, które do tej pory stworzyłem 🙂

opinie

Teraz już dokładnie wiesz, co mogę Ci zaoferować 🙂

Jak widzisz, mam za sobą sporo różnych materiałów i doświadczeń. Zawsze chętnie chwytam się nowych, niestandardowych zleceń, bo to dla mnie szansa na rozwój, nowe umiejętności i poznanie ciekawych ludzi. Nie lubię stać w miejscu i każdy nowy projekt to dla mnie początek pełnej ekscytacji podróży.  

Ile kosztuje nagranie i montaż wideo?

Chciałbym odpowiedzieć krótko i zwięźle, a najlepiej podać Ci konkretną wartość, ale… To nie takie proste. 
Każde wideo jest inne i każda usługa wymaga trochę innego podejścia.  Montaż 2 godzinnego nagrania może być tańszy, niż stworzenie 30 sekundowej animacji, więc to wszystko jest względne. 

Posłużę się więc przykładami 🙂

Film wizerunkowy/promocyjny

Stworzenie takiego filmu (przykład poniżej) składa się z kilku etapów. Zaczynamy od stworzenia koncepcji i narracji. Zastanawiamy się do kogo go kierujesz, co chcesz przekazać i w jakiej formie to przekazać. 

Następnie umawiamy się na nagrania, które mogą zająć od 5 do 8 godzin, jeśli film nie wymaga przemieszczania się między odległymi miejscami. Przyjeżdżam na miejsce z całym sprzętem i nagrywamy. 

Następnie jest czas na montaż. Im lepiej mamy opracowany plan na początku, tym krótszy ten proces. Zwykle zajmuje mi to od 3 do 7 dni, w zależności od możliwości czasowych. Po tym czasie dostajesz film do oceny. Jeśli masz jakieś uwagi, to je oczywiście wprowadzamy i po tym czasie dostajesz film gotowy do publikacji. 

Wysokość inwestycji – zależnie od długości i stopnia skomplikowania – mieści się w przedziale 1500 do 2500 zł + VAT.

Wideo na YouTube

Montaż nagrań na YouTube (lub dowolnych innych) składa się z 3 głównych etapów. 

Na początek, potrzebuję od Ciebie gotowych nagrań, żeby móc ocenić ile pracy będą wymagały, a także czy nie trzeba ich z jakichś powodów poprawić, bo np. jest zbyt duży pogłos lub materiał jest źle doświetlony. 

Następnie ustalamy estetykę filmu. Na podstawie kilku pytań oceniam Twoje preferencje, zbieram informacje dot. kolorystyki i przygotowuję fragment materiału (2-3 minuty), który wysyłam Ci do oceny. Dopracowujemy na jego podstawie koncepcję, a po zaakceptowaniu biorę się za montaż reszty filmu.

Montaż nagrań zajmuje mi to od 3 do 7 dni, w zależności od możliwości czasowych. Po tym czasie dostajesz film do oceny. Jeśli masz jakieś uwagi, to je oczywiście wprowadzamy i po tym czasie dostajesz film gotowy do publikacji 🙂

Wysokość inwestycji dla ok. 10-minutowego filmu – zależnie od stopnia skomplikowania i ilości surowego materiału – mieści się w przedziale 200 do 400 zł + VAT.

Poniżej przykład gotowego nagrania.

Jeśli wiesz już, że chcesz nagrywać, masz pomysł i chcesz zaplanować na to odpowiedni budżet, to najlepiej napisz do mnie lub zadzwoń. Dane kontaktowe znajdziesz klikając w przycisk poniżej.

Opowiedz mi o swoim pomyśle i w 10 minut powiem Ci w jakim zakresie cenowym możemy to zrealizować 🙂