Skoro już jesteś na tej stronie, to pewnie chcesz się dowiedzieć, co to za gość, który proponuje Ci pomoc w produkcji i obsłudze Twojego podcastu. Już wyjaśniam. 

Nazywam się Kamil Dudziński.

Pomagam innym tworzyć i promować ich podcasty.

Moja przygoda z podcastami zaczęła się w 2015 roku, kiedy dowiedziałem się o takiej formie przekazu treści dzięki Michałowi Szafrańskiemu z bloga JakOszczedzacPieniadze.pl.  Byłem wtedy na ostatnim roku studiów, starając się łączyć je z pracą. 

Każdy, kto próbował tej trudnej sztuki wie, jak dużo zaangażowania to wymaga i jak mało go zostaje na konsumpcję treści w postaci wideo, czy wpisów na blogach i serwisach internetowych.  Czas przy biurku i na fotelu poświęcałem na bieżące zobowiązania, więc brakowało mi czasu na rozwój. 

Podcasty stały się rozwiązaniem mojego problemu. 

Słuchałem coraz więcej, wykorzystując każdą wolną chwilę w sklepie, na spacerze, czy na treningu, żeby pochłaniać treści istotne dla mojego rozwoju i przyszłości. Zakochałem się w tym medium i od tamtej pory są moim głównym źródłem wiedzy. 

Tak bardzo zafascynowałem się tym medium, że postanowiłem sam stworzyć podcast. 

Po dzięsiątkach godzin przygotowań, porównywania mikrofonów, nauki montażu i szukania najlepszej muzyki do mojego projektu zacząłem nagrywanie podcastu Książki Które Uczą, gdzie omawiam najważniejsze lekcje z ciekawych książek, by zaoszczędzić innym czasu i zachęcić do ich przeczytania. 

Nie ukrywam, że początki były bardzo, ale to bardzo trudne. 

Tworzenie tego podcastu było dla mnie jednoczenie niesamowicie satysfakcjonujące i na tyle wymagające, że kilkakrotnie myślałem o rezygnacji. 

Mimo to słuchaczy przybywało. Co więcej, mówili i pisali, że robię dobrą robotę i czekają na więcej! Zaczęły też pisać do mnie inne osoby z pytaniami o podcasting, dobór sprzętu i montaż.  Taki obrót spraw kompletnie mnie zaskoczył.

Zacząłem nabierać pewności, że to co robię ma sens. A dodatkowo - że moje umiejętności pozwalają mi na to, by pomagać w tym innym osobom. 

Dzięki temu czytasz ten opis. Dzięki słuchaczom i przyjaciołom, którzy pomagali mi w tej drodze i upewniali, że to, co robię trzyma poziom i jest potrzebne. Oni też codziennie pomagają mi rozwijać się i stawać lepszym, bardziej kompetentnym człowiekiem. 

Moje wartości.

Od 2017 roku pracuję każdego dnia nad tym, żeby świadomie kierować moim życiem. Wtedy też określiłem i zapisałem swoje przewodnie wartości, które przypominają mi codziennie, jakim chcę być człowiekiem i co chcę sobą reprezentować. Stosuję się do nich i zawodowo, i prywatnie.

Odpowiedzialność

Ustalony termin to dla mnie świętość. Przez cały 2018 rok spóźniłem się na spotkanie 5 razy i nie jestem z tego dumny. Dlatego dążę do tego, by ten wynik spadł do zera.


Altruizm

Staram się aktywnie angażować w pomaganie innym, a słowo “pomoc” jest dla mnie motywacyjnym wytrychem. Dodatkowo każdego roku pomagam w akcji “Szlachetna Paczka”.


Pokora

Jestem człowiekiem. Popełniam błędy.
I wiem, że to się nie zmieni. Za to nie powtarzam ich dwa razy i wyciągam wnioski z każdej sytuacji, w której mogłem być lepszą wersją siebie.


Rozwój

Codziennie uczę się i dowiaduję czegoś nowego, a w każdym obszarze mojego życia szukam okazji do poprawy. Zarówno przez doskonalenie umiejętności zawodowych, jak i relacje z innymi.

Czy to wszystko?

Oczywiście, że nie. Czy człowiek żyje tylko pracą? Czy to, że piszę to o 22:00 o tym świadczy? Absolutnie nie!

1 Czytam tony książek. Przede wszystkim poradnikowych, które z definicji uczą, ale wiedza zawarta jest nie tylko w poradach i dobrych praktykach, którymi dzielą się inni. Równie wiele znajduje we wspaniałych historiach, wymyślonych światach i postaciach, które mogłyby stać się moimi przyjaciółmi, gdyby faktycznie istniały. A co do przyjaciół...

2 Kontakty z innymi to dla mnie jak dwa światy. Jeden, w którym jestem pełen chęci do rozmowy, otwartości i poznawania innych. Drugi, w którym raz na jakiś czas potrzebuję wyłączyć telefon, zamknąć się w pokoju lub wyjść z mieszkania i spędzić czas sam ze sobą. Tak najlepiej odpoczywam. Szczególnie, gdy towarzyszy mi pewien krajobraz...

3 Ten szczególny, górski krajobraz. Gdzie ostre szczyty zaczepiają o chmury, a pogoda jest zbyt nieprzewidywalna, żeby iść bez kurtki. Gdzie każdy ma dla siebie przestrzeń, a każdy napotkany człowiek pozdrawia życząc miłego dnia. Gdyby wszyscy ludzie byli tacy, jak Ci, których spotykam na górskich szlakach, to świat byłby wspaniałym miejscem.

Czas na Ciebie.

Co sprowadziło Cię na tę stronę?

Chcesz nagrywać podcast, ale nie wiesz jak się za to zabrać? A może brak Ci czasu?

Nagrywasz odcinki, ale szkoda Ci czasu na montaż, lub chcesz poprawić jakość dźwięku?

Tworzenie wpisów, transkrypcji i grafik przyprawia Cię o odruch wymiotny i zbliżając się do komputera asekuracyjnie zamykasz oczy, by nie patrzeć na te zadania?